[SOLVED] [Rozwiązanie] Brak nadmuchu na nogi kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • cyberkonik
    Classic
    • 2012
    • 3

    [SOLVED] [Rozwiązanie] Brak nadmuchu na nogi kierowcy

    Zamieszczone przez blind_walker
    baca10, raczej kupię swój pistolet.

    R(+)ammsPaul, dzisiaj jak wracałem z pracy, to widziałem wiśniowego Golfa z Jetta frontem z lekko przyciemnionymi wnękami reflektora- tzw. smoked, szerokie zderzaki, grill na wąskie żebro i do tego żółte przeciwmgielne, tak jak miała wersja Memphis FR. Deja vu, dokładnie takie coś, jak chcę u siebie zrobić.
    Soczewek na razie nie będzie w nowym przodzie, pewnie zmienię zdanie, jak zacznie robić się szarówka ok godziny 17, albo założę instalację przekaźnikową, która polepszy moc świateł o ok 30-40%.

    jeśli twój będzie tak jak napisałeś ... to nie kryjmy się z tym słowem ... tu nie będzie golf ale też będzie zajebiście :diabelski_usmiech
  • romson_WRC
    Classic
    • 2011
    • 6

    #2
    [SOLVED] [Rozwiązanie] Brak nadmuchu na nogi kierowcy

    [SOLVED] [Rozwiązanie]

    Może to banalne, ale ja jeździłem z tym aż do dzisiaj
    aż się wkurzyłem i się za to wziąłem.
    Roboty na 15min max a ciepełko na zmarznięte nóżki - bezcenne

    Objawy: Brak nadmuchu na nogi kierowcy
    Przyczyna: Rozłączone przewody nadmuchowe pod konsolą przednią
    Narzędzia: klucze torx, lampka warsztatowa, wskazany garaż
    Naprawa:

    Ja to zrobiłem tak:
    1. Odkręciłem 3 śrubki torx (2 od dołu osłony plastikowej pod kierownicą - tej w której jest schowek i w której jest złącze kompa)
    2. Poluzowałem osłonę
    3. Delikatnie wyjąłem styropianową antrapę zamocowaną nad pedałami.
    4. Należy położyć się na plechach i maksymalnie wcisnąć głowę do pedałów. Zobaczysz wtedy czarny kwadratowy kanał nadmuchowy, którym z jednej strony (kwadratowej) leci powietrze a z drugiej strony poprzez 4 okrągłe otworki wylatuje na nogi.
    Ze strony kwadratowej kanał jest tylko nasadzany na centralną część kanałów rozprowadzających. Tam właśnie się odczepił. Trzeba go z powrotem nałożyć.
    Następnie trzeba zapewnić, żeby się to nie powtórzyło.
    Ja zastosowałem opaskę ściągającą która blokuje ponowne wysunięcia się kanału.
    5. Poskręcać wszystko z powrotem.
    6. Przeprosić żonę za 15 min nieobecność w domu :lol:

    Komentarz

    • jefry
      Rider
      • 2009
      • 411

      #3
      heh zapomniałeś dopisać

      Narzędzia: klucze torx, lampka warsztatowa, wskazany garaż + WINO DLA ŻONY ZA SPÓŹNIENIE :szeroki_usmiech
      Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

      Komentarz

      Pracuję...